Merlab Laboratuvar Ekipmanları ×

+90 (332) 342 46 47

© 2020 Merlab Laboratuvar Ekipmanları
Alt Başlıklar
Karadeniz'de Küçükbaş Hayvancılığın Büyük Projesi; Merlab İnovasyon Giresun DOKAP için Kolları Sıvadı.

Giresun’da, Küçükbaş Hayvancılık İşletmelerinde Bakım ve Besleme Şartlarının İyileştirilerek Hayvan Refah Düzeyinin Artırılması projesi kapsamında çiftçilere ekipman dağıldı.

Vali Serdengeçti, program sonrası ise “İl Tarım ve Orman Müdürlüğü koordinesinde, DOKAP tarafından %70 finansmanı sağlanan ”Küçükbaş Hayvancılık İşletmelerinde Bakım ve Besleme Şartlarının İyileştirilerek Hayvan Refah Düzeyinin Artırılması Projesi” kapsamında 148 yetiştiricimize 310 makine ekipman desteği sağladık.

Giresun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yürütülen bu önemli projenin amacı, Giresun ilinde küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan çiftçi ailelerin işletmelerinde yaşam standartlarını yükselterek ekonomik ve kaliteli yetiştiriciliğe olanak sağlamak, mera ve yaylacılık faaliyetlerini geliştirmek, hayvan bakım ve besleme konularında iyileştirmeler yaparak hayvan refahını artırmak ve verimli yetiştiriciliğe geçişi teşvik etmektir.

Projenin toplam bütçesi 1 milyon 965 bin 950 lira olarak belirlenmiş olup, Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından %70 oranında finanse edilmektedir. Ayrıca çiftçi katkısı da %30 olarak bu projeye destek vermektedir” açıklamasında bulundu.

 

Merlab İnovasyon'un bu projedeki katkısı, Giresun'un tarım ve hayvancılık sektörünün daha da ilerlemesine ve kırsal kalkınmanın güçlenmesine büyük bir katkı sağlamaktadır. Bu işbirliği, Giresun'un tarım sektöründe teknolojik yenilikleri benimsemesi ve sürdürülebilirliği desteklemesi açısından büyük bir adım olarak öne çıkıyor.

 

Projeye Dahil Edilen Ekipmanlar

- Şaftlı Koyun Kırkım Makinesi: 20 adet (20 yetiştiriciye fayda sağlayacak.)
- Bileme Makinesi: 20 adet (20 yetiştiriciye fayda sağlayacak.)
- Çift Yönlü Metal Ot Yemlik: 110 adet (39 yetiştiriciye fayda sağlayacak.)
- Tek Yönlü Metal Ot Yemlik: 110 adet (28 yetiştiriciye fayda sağlayacak.)
- Şamandıralı Hayvan Suluğu: 50 adet (41 yetiştiriciye fayda sağlayacak.)

Haber Galerisi

Merlab Laboratuvar Ekipmanları